Nasza działalność

Wydarzenia współorganizowane przez Stowarzyszenie
Serwisy internetowe Stowarzyszenia
Darmowe e-booki - stanowisko Międzynarodowej Federacji Una Voce odnośnie różnych aspektów Mszy tradycyjnej
czwartek, 28 lutego 2013

Starania o Mszę coniedzielną w Płońsku

płockiGrupa wiernych z Płońska wystąpiła z prośbą do biskupa o zwiększenie częstotliwości celebracji Mszy trydenckiej tak, aby odbywały się w każdą niedzielę. W lutym grupa otrzymała odpowiedź od Ordynariusza Płockiego.Sama grupa w następujący sposób wcześniej podsumowała ustalenia.W minioną niedzielę w Płońsku została odprawiona Msza Św. w formie nadzwyczajnej, którą celebrował Ksiądz Piotr Grzywaczewski. Po Mszy odbyło się spotkanie Księdza Grzywaczewskiego z kilkunastoosobową reprezentacją naszego środowiska, w obecności kolegów reprezentujących grupy tradycyjne z Płocka i Ciechanowa.
Spotkanie było następstwem, naszej prośby skierowanej na ręce J.E. Księdza Biskupa Piotra Libery, dotyczącej zwiększenia liczby celebracji Mszy Św. Trydenckich w Płońsku.
Ksiądz Piotr Grzywaczewski, sekretarz ks.Ordynariusza, zaproponował następujące rozwiązanie:

1. Począwszy od 10-tego lutego 2013 roku do końca czerwca br. Msza Św. w formie nadzwyczajnej będzie odprawiana w Płońsku, oprócz ostatniej niedzieli, również w każdą drugą niedzielę miesiąca. Zatem dwie niedziele w miesiącu.

2. Msza Wszechczasów powróci do cotygodniowej celebracji w Płońsku od początku  nowego roku szkolnego tj. od września 2013 roku.

Propozycja została zaakceptowana przez wszystkich  obecnych na spotkaniu.Od punktu drugiego komunikatu zdystansował się ks. Piotr Grzywaczewski:„Obecne ujęcie punktu 2 delikatnie nadinterpretowuje nasze ustalenia, czy moje deklaracje. Pamiętacie  Państwo,  zapewne, że powtarzałem kilkakrotnie – że na 100 % nie mogę dać słowa, czy zagwarantować pożądanych przez was działań władzy diecezjalnej, choć będę czynił wszystko by tak było. Jeszcze raz dziękuje Wam za otwartość, cierpliwość i zrozumienie".


Źródło: http://ppol-plonsktradycja.blogspot.com